Jak funguje fórum

2 příspěvky / 0 nových
Poslední
jakublounek
Jak funguje fórum

Fórum slouží k diskuzi na dané téma ze života sboru - některá témata jsou předběžně připravená, ale založit můžete jakékoli další.

Fórem můžete procházet bez přihlášení, ale pro přispívání je třeba se přihlásit a tedy nejprve zaregistrovat. To můžete ZDE (a "Vytvořit nový účet", pokud jej na webu už nemáte. Po zadání údajů vám přijde potvrzovací mail a následujte instrukce v něm). Na místech fóra, kde je potřeba přihlášení uvidíte odkaz "Přihlásit nebo Registrovat", který vás opět navede na tento základní formulář. Další možnost přihlášení naleznete v horním hlavním menu webu pod záložkou Servis.  

Témata zakládejte ve vhodné sekci, které jsou vytvořeny a viditelné na hlavní stránce fóra. 

2020_10_02_12_52_57.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Založení diskuze provedete tlačítkem "Přidat: Téma diskuze"

2020_10_02_12_53_15.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

V již existující diskuzi přidáte své názory tlačítkem "Rychlá odpověď".

Celkem dobrý popis JAK se chovat na fóru je zde: https://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=1

 
Martin Fér
Obrázek uživatele Martin Fér

Nově je také možné komentovat jednotlivé příspěvky na webu.

Vladimir Francik

Jen pro vysvětlení a jestli to dobře chápu. Myslí se tím, že jednotlivé příspěvky z jákékoli záložky webu http://podebrady.evangnet.cz/ lze okomentovat v některé (přispěvatelem vybrané) sekci Fora. Přes Forum je tedy možno okomentovat např. sborový dopis, nebo hodnocení sborových akcí. Pokud to takto chápu dobře, měla zpráva znít: Nově je také možné komentovat jednotlivé příspěvky z webu. Pokud je formulace Nově je také možné komentovat jednotlivé příspěvky na webu, chápu to opačně - že někde na webu lze okomentovat příspěvky z Fora, ale spíš je to ta záludná čeština. To se v tom ale asi moc šťourám. Berte to spíš jako pilotní cvičnou komunikaci.

Martin Fér
Obrázek uživatele Martin Fér

Myslel jsem to tak, že každý příspěvek na webu (článek, sborový dopis) můžeš přímo u něj komentovat. Nijak to nesouvisí s Fórem (což je škoda, myslel jsem, že když něco kdekoli okomentuju, tak by se to mohlo ukázat ve fóru, ale zatím to tak nefunguje... i to komentování článků na webu někde funguje teprve u nově přidaných příspěvků). Ale zkusím do fóra přidat blok, ve kterém budou vidět poslední komentáře u článků...

Vladimir Francik

Děkuji za vysvětlení. Jenom mi teď není jasné. kde se případné komentáře z webu objeví, třeba jesti se u okomentovaného článku objeví nějaká anonce, nebo link.

Martin Fér
Obrázek uživatele Martin Fér

Ano, pod náhledem článku se objeví poznámka o počtu komentářů a když budeš mít otevřené Fórum, tak vpravo nahoře je blok s nejnovějšími komentáři, který zahrnuje jak komentáře ve Fóru, tak komentáře k článkům.