Noc kostelů - fotogalerie

Noc kostelů se 1. června 2012 konala v Poděbradech konala poprvé. Hned na začátku je potřeba říct, že sympatické na ní bylo i to, že její příprava byla koordinována zástupci všech křesťanských společenství působících v Poděbradech. Hlavní práci s tím měl Petr Geldner z Církve bratrské, který zajišťoval informovanost médií, vyvěšení pozvánek na plakátovacích plochách i spolupráci s Městem Poděbrady. Pan starosta Ladislav Langer pak celou akci zaštítil svým jménem a to nejen formálně, ale z doslechu vím, že ji také osobně na různých místech doporučoval.Program, který byl připraven u nás, začal koncertem hudební skupiny Hrdý Buďjazz. Mládí a jazz v kostele přilákalo asi nejvíc návštěvníků. Koho by napadlo, že že saxofon, bicí a baskytaru tak dobře doprovodí naše kostelní varhany (klavír máme podladěný a těžko spolupracuje s ostatními nástroji). Během koncertu se rozjel i program pro děti - hra s úkoly po farské zahradě spojená s návštěvou obou dvou temných sklepů - bramborového a jablečného, zjišťováním informací o kostele, faře i sboru). Keramická dílna s Milanem Exnerem skončila až s pozdním večerem. Průběžně se servírovalo občerstvení - grilovaná vepřová kýta. Jako druhý program byla malá (asi 40ti minutová...) ochutnávka písní různých období, které při bohoslužbách zpíváme. Díky patří varhanici Janě Povolné, staré bratrské písně na flétnu doprovodila Katka Mičánková a na trubku Tim Hudcovic. Novější písně na klavír zahrál Jakub Lounek. A celé to doprovodil improvizovaný pěvecký sboreček.Pro návštěvníky byly připraveny informace o historii sboru i našich budov, výstavka starých kronik, bohoslužebných předmětů a dalších archiválií - ale také současných knížek a pomůcek pro studium bible. V zahradě bylo možné navštívit kulturní  památku - altán Gloriet, která byla pro tento účel vyklizena a díky bratru Sílovi také čistě bíle vymalována.A když tento příjemný večer skončil, našlo se i pár vytrvalců, kteří vytáhly karimatky, spacáky a ve sborovém sálu také strávili noc. Díky všem lidem, kteří si s přípravou dali práci!