Štědrovečerní bohoslužba

1 příspěvek / 0 nových
Poslední
Vladimir Francik
Štědrovečerní bohoslužba

Po léta jsme byli zvyklí zahajovat Štědrý večer společně štědrovečerní bohoslužbou se symbolikou šíření světla. Pokud se situace výrazně nezmění, budeme o toto letos pravděpodobně ochuzeni. Dávám proto k úvaze, pokud to hygienické předpisy a počasí dovolí, uspořádat krátké bohoslužby, cca od 16:30 do 17:00, na farní zahradě. Neznám detailně nařízení, ale ve venkovním prostoru by to snad při dodržení rozestupů mohlo být možné (alespoň při demonstracích to možné je).  Bylo by nutné pouze vyznačit rozestupy, vzít si roušky a plynule přicházet a odcházet bez shlukování. Také by mohlo být hezké, kdyby si každý přinesl nějakou lucerničku. Bylo by to takové broučkovské. Je to myslím lepší varianta, než bohoslužby on line. Ty si můžeme nechat na Boží hod.

jakublounek

PES 3 - venku organizovaně 50 lidí

a kdoví, jestli pes3 vydrží.. už jsme to probírali na staršovstvu, ale zatím jsme se k ničemu nedobrali, protože

  1. omezení na 50 je děsně málo na štědrovečerní bohoslužby
  2. nařízení se pořád mění

závěr: odložili jsme to o týden/dva - a sejdeme se operativně znovu a dáme vědět jak to vyvedeme, rozhodně chceme vše dodržet směrem k aktuálním nařízením

(ps. nejsme jistě jediní, kdo to řeší - možná nějaké ministerstvo (asi jedno které) zveřejní, co mají křesťani 24.12. dělat..)