Struktura Fóra

2 příspěvky / 0 nových
Poslední
Vladimir Francik
Struktura Fóra
Vladimir Francik

Prosím o vysvětlení, proč má struktůra Fóra v základním rootu dvakrát položku Fórum - viz obr.,  jestli lze nějak přizpůsobit velikost obrázku velikosti okna a jak lze přidat další téma, např. kdybych chtěl v první záložce Fórum přidat k podoknu Obecné informace podokno Vzkazy.

Velikost obrázku už vím - po uložení se objeví celý.

 

jakublounek

moc nastavování tady nerozumím.. nechci se tu pasovat na administrátora, protože je tento systém pro mě velmi uživatelsky nepřívětivý (jemně řečeno)..

ale v zásadě jsem zjistil, že když neni tématu přiřazen kontejner, tak si to vytvoří vlastní s názvem "forum" takže jsem vytvořil dva nové a zařadil..

situace před:

situace po:

jakublounek

nechápu, proč se mi nezobrazují ty obrázky.. poctivě jsem je nahrál a vložil... chjo, to je systém (jemně řečeno)

martinfer02

Čau, ano, problém Drupalu je, že je uživatelsky méně přívětivý, ale když ho znáš, tak vpohodě. Hlavně v našem případ nebyl plánovaný pro velkou aktivitu uživatelů. Vkládání obrázků se mi zdá funguje normálně "Přidat obrázek" (předposlední ikona) - submit - vybrat velikost - submit. Konkrétní rozměry se pak dají nastavit poklepáním na obrázek a tam už je to jasné.

 

jakublounek

aaaha... to já nedělal.. to je ten thumbnail.. čiže "náhled" to jsem považoval za zbytečné.. chtěl jsem rovnou full obrázek.. OK

Martin Fér
Obrázek uživatele Martin Fér

Nevím, to Kuba :-) Co se týče velikosti obrázku, když poklikneš na obrázek (možná dvakrát), tak se ti objeví okno, kde můžeš nastavit velikost. 600px by se mělo vejít cca na šířku článku. Musí být zaškrtnuté tlačítko se zámkem, aby zůstal zachován poměr výšky a délky.

jakublounek

Martine,

nešel by dát odkaz "přihlásit" a "registrovat" už do hlavní stránky fóra?

http://podebrady.evangnet.cz/forum

zobrazuje se mi to až když chci psát nějakou odpověď.. (a nebo se musím přihlásit přes standardní menu..)