Informace ze staršovstva - únor 2012

1. Ohlédnutí: proběhlo setkání v Ekklézii; farář s mládeží byl na prodlouženém víkendu, staršovstvo schválilo dotaci na tuto akci ve výši 1.200 Kč (7 pro, 1 se zdržel).

2. Co bude:

• 26/2 - první neděle postní s VP, káže Míla Hofmannová a sbírka bude na církevní tiskoviny

• 4/3 - sborový den s obědem - host potulný kazatel Petr Brodský, VP - M. Fér

• 11/3 - rodinné bohoslužby (MF), čtení Exnerová

• 18/3 - bohoslužby (MF), čtení Češková

• 25/3 - bohoslužby (MF), čtení Kubíček

• 3/3 - u příležitosti odhalení sochy Anežky české budou ekumenické bohoslužby od 16:30 před katolickým kostelem

• setkání střední generace - 2/3 od 20:00

• výhledově se připravuje na zelený čtvrtek 5/4 „hod beránka“ - připomínková hostina ve stylu židovské pesachové hostiny (Mikuláš Vymětal, seniorátní farář pro mládež z Prahy)

• sborový den s Jindřichem Halamou - 15.4

• prosba ze seniorátu o zapůjčení prostor pro následující akce:

1. úterý 13/3 - pastorálka;

2. sobota 17/3 - setkání kurátorů od 9:30 (potřeba zajistit menší pohoštění - kafe, buchty)

3. pátek až sobota 13/14. dubna - seniorátní setkání "konfirmandů" (pouze prostory)

• zpívání mládeže v Kolíně (s celocírkevním kantorem Moravetzem) - 17/3 v 17:00

• seniorátní výbor pověřil M. Féra přípravou seniorátní Polabské pouti v obvyklém termínu 8/9 (a tím i poděbradský sbor)

3. Sborová pošta: ze SR došly pozvánky na letní akce (tábory, kurzy…), vyjádření SR k Evropské unii.

• Žádosti o mimořádné sbírky: sbírka na pobyty dětí a mládeže ze zahraničních sborů (bude 4/3). Diakonie požádala o sbírku pro Etiopii (pravděpodobně koncem března).

4. Pastorace: rozeslán sborový dopis s dotazníkem, návratnost průměrná (dva dotázaní požádali o vystoupení).

• o členství ve sboru požádala s Grossová (katolička) - bylo ji nabídnuto propůjčené členství a byla zapsána do seznamu volitelů - souhlas star.

• s. Alena Rejsková (přistěhovaná z Liberce) - zapsána do seznamu volitelů - souhlas star.

• zemřeli br. Stuchlík z Křečkova a s. Balcarová z Poděbrad

5. Finance:

• byl odsouhlasen návrh na změnu sborového účetního. Jednohlasně byla schválena s. Jitka Dubová.

• staršovstvo bylo seznámeno s inventurou a ta byla schválena.

• F. Povolný seznámil staršovstvo s výsledovkou za minulý a zároveň byl sestaven rozpočet na letošní rok.

• žádost na GAW - z ústředí JJ přišla informace, že může dostat maximálně 1/3 nákladů. Vycházeli z 627 tisíc, to je 210 tisíc.

• Byla odsouhlasena smlouva o pronájmu louky u Labe s Evou Semeckou, 9 pro.

6. Příprava volebního sborového shromáždění, kandidátka nového staršovstva:

7. Ostatní: sborová kronika - potřeba dopsat zpětně dva roky, sestře Svobodové pomůže sestra kurátorka Exnerová.

8. Příští, poslední schůze tohoto staršovstva bude 15. března od 18 hod.

Soubor ke stažení