Seniorátní informace - září 2011

* Libice. Synodní rada potvrdila opakovanou volbu Martina Zikmunda na období od 1. srpna 2011 do 31. srpna 2014.

* Chleby. Synodní rada potvrdila opakovanou volbu jáhna Miroslav Německého na období od 1. srpna 2011 do 31. července 2012.

* Velenice. Farář Pavel Rybín k 31. červenci 2011 rezignoval na funkci kazatele ve sboru. Administrací byl pověřen farář Martin Zikmund z Libice nad Cidlinou. Děkujeme bratru faráři Rybínovi za práci ve sboru.

* V seniorátu od 1. září vítáme jednu novou kazatelku a dva nové kazatele: Magdalenu Ondrovou v Kolíně, Lukáše Ondru ve Velimi, Martina Féra v Poděbradech. Termíny instalací, pravděpodobně v říjnu a v listopadu, sdělí sbory samostatnou pozvánkou.

* Farářka Magdaléna Ondrová byla k 1. září pověřena administrací sboru ve sboru v Libenicích.

* 30. srpna proběhlo předání sborů v Kolíně, v Libenicích a ve Velimi. Sbory nové farářce a novému faráři předal farář Blahoslav Matějka.

* Blahoslav Matějka od 1. září působí ve sboru v Libštátě a administruje sbor v Jilemnici. Děkujeme bratru faráři za obětavou práci ve všech třech sborech a v poděbradském seniorátě. Přejeme mu i jeho manželce mnoho sil a radosti od Pána Boha a brzy snad i zasloužený odpočinek.

* Předání sboru v Poděbradech proběhne v 5. září.

* 31. srpna v Libiši se uskutečnila v dřívějším termínu schůze seniorátního výboru.

* V sobotu 10. září od 9.30 se Poděbradech sejdeme na Polabské evangelické pouti. Naším hlavním hostem bude senior brněnského seniorátu Jiří Gruber a bude hovořit na téma „Misijní otevřenost našich sborů a kostelů.“ Na programu bude také koncert hudební skupiny Pranic (Ondřej Halama a další). Farářka Kateřina Roskovcová připravila pro děti program „Noemova archa“. Předsedkyně seniorátního odboru pro mládež Magdaléna Zajíčková bude organizovat hry pro děti. Těšíme se na setkání celého seniorátu.

* V sobotu 17. září bude další seniorátní příležitost k setkání. 50. výročí vycházek na Sion. Program začne v 12.30 v evangelickém kostele v Kutné Hoře povídáním pamětníků, účast přislíbil emeritní senior ThDr. Zdeněk Soušek. Postupně se přesuneme na Sion. Po 16.15 zde proběhnou bohoslužby (povede senior Miroslav Pfann).

* Pastorální konference se koná v úterý 13. září v 9.00 v Mělníku. Biblická část: Martin Zikmund, prorok Jeremiáš - uvedení. Bonus Miroslav Pfann. Hostem bude klavírista Radoslav Kvapil, předseda Mezinárodní společnosti Antonína Dvořáka.

* Po prázdninách bude pokračovat kurz vzdělávání laiků v Nymburce v termínech 24. 9., 22. 10., 12. 11. a 10. 12. Závěrečné kolokvium kurzu je naplánováno na 21. ledna 2012 v Brandýse nad Labem. Několik účastníků kurzu se rozhodlo přihlásit se ke zkoušce na ordinovaného presbytera u synodní rady. Máme z toho radost.

* Před prázdninami jsme posílali návrh na rozdělení celocírkevních i seniorátních repartic pro rok 2012. Je podle stejného klíče jako v minulých letech. Do příjmů pro výpočet celocírkevních repartic nově nezahrnujeme pojistné plnění od pojišťovny. Máte-li k návrhu připomínky, sdělte je do 11. září.

* Příští schůze seniorátního výboru se uskuteční v pondělí 26. září v 17.00 v Libiši. Na schůzi jsou pozváni členové předsednictva konventu.

Pozvání do sborů:

* Brandýs nad Labem. Pozvání na neformální setkání - nejen místních křesťanů, ale i zájemců z širší veřejnosti. Ekumenický piknik: v jednotě je různost. Sobota 10. září 17.00 u kostela sv. Petra na Vyšším Hrádku (Horova 1885). Pohoštění zajištěno. Farnosti ČCE, ŘKC, CČSH.

Plán dalších seniorátních a celocírkevních akcí na rok 2011:

30. 9. – 2. 10. Sjezd (nejen) evangelické mládeže v Jihlavě

4. – 6. 11. seniorátní dny mládeže