Seniorátní informace na listopad 2011

* 16. října byla pověřena ke službě farářky v Kolíně Magdaléna Ondrová.

* 18. října 2011 předal farář Blahoslav Hájek sbor v Pečkách novému administrátorovi, faráři Marku Lukáškovi z Českého Brodu. Předání se zúčastnili senior Miroslav Pfann a členka staršovstva Andrea Děkanová. Ve stejný den proběhla také volba nové kurátorky. Bratr Tomáš Teplý již dříve rezignoval. Zvolena byla sestra Naděžda Hausnerová.

* 30. října v 15.00 se koná instalace faráře Martina Féra v Poděbradech.

* 4. – 6. listopadu se sjede do Nymburka mládež na seniorátní dny. Začátek je v 18.30, téma bude „Bůh je jeden, tak proč tolik církví?“ Manželé Trčkovi budou vyprávět o tom, jaké je to žít v ekumenické rodině. Připravuje se diskuse mezi evangelíkem Emanuelem Vejnarem, jezuitou Josefem Čunkem a adventistou Ondřejem Černochem.

* Pastorální konference se koná v úterý 8. listopadu v 9.00 v Nymburce. Pobožnost a biblickou část na téma „Jeremjáš – poselství“ bude mít Martin Fér. Bonus si připraví Lukáš Ondra. Hostem bude místopředseda senátu České republiky Petr Pithart. Promluví na téma „Obrana politiky po 40 letech.“

* 19. listopadu v 9.00 v Kolíně v evangelickém kostele bude zasedat konvent Poděbradského seniorátu ČCE. Na konventu uslyšíme přednášku bratra Miroslava Maňáka „Malé a dlouhodobě administrované sbory z pohledu předsedy Personálního fondu.“ Budeme jednat o jednotlivých oblastech života našeho seniorátu, budeme hodnotit hospodaření seniorátu a rozhodovat o rozdělení repartic, zvolíme nové zástupce do seniorátního shromáždění Jeronymovy jednoty, projednáme návrhy změn církevního zřízení. Na začátku proběhne volba nového předsedy konventu (dosavadní předseda farář Blahoslav Matějka se odstěhoval do Libštátu). V nejbližších dnech dostanou zástupci sborů materiály k jednání.

* 20. listopadu v 15.00 jste zváni na instalaci faráře Lukáše Ondry ve Velimi.

*Kurz vzdělávání laiků se chýlí ke konci. 12. listopadu se naposledy uskuteční v Nymburce. Závěrečné kolokvium bude už 10. prosince v Brandýse nad Labem. Tři účastníci kurzu se rozhodli přihlásit se ke zkouškám na ordinovaného presbytera.

* Seniorátní výbor se sešel mimořádně 31. října. Příští schůzi bude mít v pondělí 12. prosince v 17.00 v Libiši.

 

Pozvání do sborů

Lysá nad Labem. Staršovstvo sboru ve spolupráci s Místní skupinou o. s. Kostnická jednota zve na sborový den 13. 11. 2011 při příležitosti vyhlášení Tolerančního patentu a 222. výročí postavení kostela. Mgr. Joel Ruml, synodní senior ČCE při bohoslužbách od 9.00 poslouží kázáním a odpoledne od 13.00 hod. přednáškou na téma „Život ve svobodě aneb církev a svoboda.“ Pěvecký sbor z Jablonce nad Nisou pod vedením sbormistra Antonína Fencky vystoupí od 14.30. (Upozorňujeme, že v programu došlo ke změně časů.)

Libiš. Polabská veřejnost je srdečně zvána na besedu s Karlou a Jakubem Trojanovými nad druhým dílem vzpomínek bývalého libišského faráře, prof. J. S. Trojana Rozhovory s pamětí II. Ve středu 23. 11. 2011 v 18.30 na evangelické faře v Libiši.

 

Upozorňujeme

na sbírku básní faráře a emeritního seniora Dalibora Molnára Efata. Jsou to dle jeho slov veršované biblické výklady a úvahy. Zájemci o knihu se obracejte přímo na bratra seniora Dalibora Molnára (Šafaříkova 810, 289 22 Lysá nad Labem).

 

Plán dalších seniorátních a celocírkevních akcí na rok 2011

25. 11. mimořádné zasedání synodu v Praze – o majetkovém narovnání s církvemi a budoucím financování církví

9. – 10. 12. seniorátní vánoční mládež

Soubor ke stažení: